Μπάσκετ

O Σεγκούρα έδωσε συγχαρητήρια στην ΑΕΚ και αυτή την φορά δεν είδε… καράτε-μπάσκετ

Ηττημένος την Δευτέρα

Ο Σεγκούρα “κατάφερε” να “τραβήξει” την… προσοχή πάνω του το προηγούμενο διάστημα με την τραγική δήλωση περί καράτε-μπάσκετ από τον Άρη, μετά την ήττα του Κολοσσού από τους “κίτρινους”. Πάντως, κόντρα στην ΑΕΚ την Δευτέρα, δεν είδε πάλι καράτε-μπάσκετ και έδωσε τα εύσημα στην “Ενωση, που κέρδισε εντός έδρας με 93-74.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Πρώτα από όλα συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για τη νίκη. Ήταν σκληρό παιχνίδι. Προσπαθήσαμε στην άμυνα, αλλά δεν ελέγξαμε τον αιφνιδιασμό και για αυτό ξεπέρασαν τους 50 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.

Μείναμε στο παιχνίδι όμως, επειδή πέρναμε καλές αποφάσεις στην επίθεση και παλέψαμε. Στην 3η περίοδο πήραν πλεονέκτημα. Χάναμε σταδιακά την αυτοπεποίθησή μας. Χάσαμε κάποια εύκολα σουτ και δεν είχαμε καλές αποφάσεις.

Προσπαθήσαμε στο τέταρτο δεκάλεπτο να γυρίσουμε στο παιχνίδι αλλά ήταν αδύνατον. Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου, παίξαυμε καλά και να σκεφτούμε το επόμενο παιχνίδι πλέον».