Ο Ιωνικός έκανε δύο γκολ δώρο και έχασε από τον Παναθηναϊκό

Δύο λάθη του Ιωνικού… δώρισαν δύο γκολ στον Παναθηναϊκού και ταυτόχρονα τη νίκη με 4-1 για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ο Καρλίτος ήταν αυτός που ξεχώρισε για την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς, καθώς σκόραρε τρεις φορές (6’, 38’ και 53’), ενώ ο Παλάσιος -που έπαιξε στην κορυφή της επίθεσης, με τον Ισπανό πίσω του- πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του Παναθηναϊκού με πέναλτι στο 56ο λεπτό.

Οι Νικαιώτες ισοφάρισαν μεν γρήγορα, με τον Σάντσες στο 12’, αλλά δεν μπόρεσαν να προβάλλουν ουσιαστική αντίσταση, ενώ ο σκόρερ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 79ο λεπτό.

Παναθηναϊκός (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι, Σάντσες, Σάρλια, Πούγγουρας, Χουάνκαρ, Ρούμπεν Πέρεθ, Αλεξανδρόπουλος (86’ Μαουρίσιο), Χατζηγιοβάνης (81’ Μπουζούκης), Καρλίτος (70’ Ιωαννίδης), Βιτάλ (82’ Αϊτόρ), Παλάσιος (70’ Βιγιαφάνιες).

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης, Κωνσταντινίδης, Βαφέας, Σάντσες, Βαλεριάνος, Ρομαό, Κάνιας (69’ Μάναλης), Ματσούκας (69’ Μπάσα), Άοσμαν (86’ Μύγας), Καμπράλ (69’ Γκοτσούλιας), Τουράμ.