«Λίγος» Άρης, πισωγύρισμα (0-0) με κακό ποδόσφαιρο

Κατώτερος των περιστάσεων ήταν ο Άρης που πέταξε για δεύτερη φορά φέτος βαθμούς στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα είχε ο Άρης μόλις στο τέταρτο λεπτό. Ο Καμαρά έκανε έξυπνη κίνηση στην πλάτη της άμυνας, ο Γκάνεα τον βρήκε ωραία, αλλά ο Κότσαρης απέκρουσε με τα ακροδάχτυλα και έστειλε την μπάλα κόρνερ.

Ο Άρης συνέχισε να πιέζει και έκανε ένα καλό πρώτο εικοσάλεπτο, χωρίς όμως να βρει κάποια άλλη μεγάλη ευκαιρία.

Στο 24′ ήρθε η σειρά του Απόλλωνα να απειλήσει, με τον Κουέστα να λέει «όχι» στον Παμλίδη. Οι δύο ομάδες δεν είχαν κάποια άλλη μεγάλη ευκαιρία, με τον Άρη πάντως να είναι αρκετά ασταθής όσο πλησίαζε το ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε με σκορ 0-0.

Ούτε στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου άλλαξαν τα πράγματα, με τον Άρη να μην μπορεί να απειλήσει ουσιαστικά. Για την ακρίβεια οι κιτρινόμαυροι «πέταξαν» περισσότερα από 20 λεπτά χωρίς ούτε μία αξιόλογη στιγμή.

Στο 73 ο Λούμορ έκανε καλό σουτ που μπλόκαρε ο Κότσαρης, ενώ δύο λεπτά αργότερα την επικίνδυνη σέντρα σουτ του Σάσα απομάκρυναν οι αμυντικοί του Απόλλωνα. Τρία λεπτά αργότερα ο Μάνος βρέθηκε σε θέση μέσα δεξιά στην μεγάλη περιοχή, προτίμησε να ψάξει τον Καμαρά αντί να σουτάρει, αλλά η μπάλα δεν πέρασε.

Nέα ευκαιρία είχε ο Άρης στο 84 με κεφαλιά του Λούμορ που κατέληξε άουτ. Τεράστια ευαιρία είχε ο Άρης και στο 92ο λεπτό, με τον Μάνο να κάνει εξαιρετικό κοντρόλ, να σουτάρει καλά αλλά την μπάλα να καταλήγει άουτ.