ΒόλεϊΕρασιτέχνης

Ξέμεινε από δυνάμεις η ανδρική ομάδα βόλεϊ του Άρη

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του Άρη ηττήθηκε με 3-1 σετ εκτός έδρας από τον Α.Σ. Κέρκης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Pre League.

Στο πρώτο σετ οι γηπεδούχοι «μπήκαν» πιο δυνατά και αποφασισμένοι, αποκτώντας προβάδισμα έξι πόντων  (21-15) και παρά την προσπάθεια του Άρη, κατάφεραν να επικρατήσουν με 25-20.  Παρεμφερής ήταν η εικόνα και στο δεύτερο σετ με τον Α.Σ. Κέρκης να το κατακτά με 25-18.

Το τρίτο σετ ήταν αρκετά αμφίρροπο, πηγαίνοντας πόντο-πόντο μέχρι τα μισά, ωστόσο στο κρίσιμο σημείο, οι «κιτρινόμαυροι» δεν έχασαν τη συγκέντρωσή τους και επικράτησαν με 22-25.

Στο τέταρτο και τελευταίο σετ, ο Άρης παρά την προσπάθεια για ισοφάριση και να οδηγήσει το ματς στο tie-break, δεν τα κατάφερε και δέχτηκε την ήττα με 3-1 σετ.

Τα σετ: 3-1 (25-20, 25-18, 22-25, 25-20).