Kamara time! Πάθος και τρίποντο για τον Άρη (1-0)

Οι κιτρινόμαυροι με καλή άμυνα δεν επέτρεψαν άλλες ευκαιρίες με το 1-0 να είναι το τελικό σκορ.

Πιο δυνατά ξεκίνησε το παιχνίδι ο Άρη δείχνοντας με το καλημέρα ότι παίζει για την νίκη.

Στο 10ο λεπτό ο Καμαρά συνδιάστηκε με τον Μπερτόγλιο, ο Αργεντινός έδωσε στον 26χονο φορ, και ο Καμαρά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Μετά από δέκα λεπτά που πέρασαν χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις ο Παναθηναϊκός βρήκε ένα δικό του καλό διάστημα.

Στο 23′ ο Ιωαννίδης πλάσαρε άουτ χάνοντας μεάλη ευκαιρία, ενώ την κεφαλιά του ίδιου παίκτη σταμάτησε εντυπωσιακά ο Κουέστα δύο λεπτά αργότερα.

Ο ρυθμός έπεσε στην συνέχεια με το πρώτο μέρος να ολοκληρώνεται με σκορ 1-0 υπέρ του Άρη, χωρίς κάποια άλλη μεγάλη ευκαιρία.

Στο 50ο λεπτό ο Άρης έφτασε μία ανάσα από το 2-0. Ο Μαντσίνι έκανε εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή που κατέληξε ελάχιστα άουτ.

Οι κιτρινόμαυροι απείλησαν με δύο σουτ του Σάσα και ένα του Εντιαγέ, χωρίς όμως να φτάσει ιδιαίτερα κοντά στο 2-0..

Στην συνέχεια ο Άρης έδωσε μέτρα με τον Κουέστα να χρειάζεται να κάνει δύο σημαντικές επεμβάσεις.