Η Μπρέντφορντ σταμάτησε τη Λίβερπουλ

Σε ένα παιχνίδι – θρίλερ, Μπρέντφορντ και Λίβερπουλ αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3, με τους “κόκκινους” να χάσουν την ευκαιρία να ξεφύγουν με τρεις βαθμούς από τους διώκτες τους.

Η Μπρέντφορντ έδειξε από νωρίς στο ματς πως δε θα αποτελέσει εύκολο “θύμα” για την Λίβερπουλ. Έτσι στο 27ο λεπτό μετά από τακουνάκι-ασίστ του Τόνεϊ, ο Πίνοκ άνοιξε το σκορ. Οι “reds” αντέδρασαν άμεσα και ισοφάρισαν τρία λεπτά μετά με κεφαλιά του Ζότα.

Στο 54′ ο Σαλάχ έβαλε τη Λίβερπουλ μπροστά στο σκορ και το “νερό στ’αυλάκι”. Ή μήπως όχι; Στο 63′ ο Τζάνελτ ισοφάρισε για τους γηπεδούχους και έβαλε και πάλι τους παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ στο “τρέξιμο”.

Τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 67′, ο Τζόουνς έβαλε τη Λίβερπουλ και πάλι μπροστά στο σκορ με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή.. Το 3-2 έδειχνε οτι η Μπρέντφορντ δε θα είχε άλλο καύσιμο, με τη Λίβερπουλ μάλιστα να χάνει σπουδαίες ευκαιρίες για να “κλειδώσει” το ματς με Σαλάχ και Μανέ.

Κι όμως οι νεοφώτιστοι βρήκαν γκολ ισοφάρισης με τον Γουισά στο 82ο λεπτό, ενώ έπαιξαν ως το τέλος στα ίσα ακόμα και για τη νίκη. Το ματς όμως δεν είχε άλλο γκολ και η Λίβερπουλ έχασε την ευκαιρία να ξεφύγει με τρεις βαθμούς από τους διώκτες της.