ΔιεθνήΠοδόσφαιρο

Γκέλαρε με το καλημέρα η Λίβερπουλ

Αντί περιπάτου, «γκέλα για τη Λίβερπουλ, που πήγαινε για εύκολο τρίποντο κόντρα στη Φούλαμ, όμως πήρε με το ζόρι ισοπαλία (2-2) και είπε και ευχαριστώ.

Η Φούλαμ έβαλε με το καλημέρα εμπόδια στην ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ, σκοράροντας για το 1-0 με τον Μίτροβιτς και βάζοντας σε θέση κυνηγού την Λίβερπουλ.

Ένα ολόκληρο ημίχρονο οι κυπελλούχοι Αγγλίας δεν κατάφεραν να έχουν τελική στο στόχο. Με τον Ντάργουιν Νούνιεζ όμως να μπαίνει στο ματς και να δίνει ζωντάνια στο παιχνίδι.

Σκόραρε μάλιστα για το 1-1 λίγα λεπτά αργότερα. Δίνοντας και το μομέντουμ στην ομάδα του, που έχανε την μία καλή στιγμή μετά την άλλη. Όχι για πολύ όμως. Καθώς η Φούλαμ πάγωσε και πάλι τους δευτεραθλητές, σκοράροντας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, με τον Μίτροβιτς να γράφει το 2-1 και να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του ξανά.

Στο 81ο λεπτό όμως ο Σαλάχ συνέχισε την παράδοση που τον θέλει να σκοράρει στις πρεμιέρες, και έγραψε το 2-2.

Ένα σκορ που έμεινε μέχρι το φινάλε, καθώς οι παίκτες του Γιούργκεν Κλοπ δεν μπόρεσαν να σκοράρουν στα λεπτά που απέμειναν.

Γκέλα με το καλημέρα λοιπόν για την ομάδα των Ρεντς, με πολύ δρόμο φυσικά να απομένει στην χρονιά.