Βήμα πρόκρισης για Άντεμ – Καθαρή νίκη για την ομάδα του

Βασικός έπαιξε ο Άλι Άντεμ στο ματς της Σκούπι με αντίπαλο την Λάπι από το Κόσοβο.

Ο αμυντικός χαφ του Άρη που αγωνίζεται δανεικός στην Σκούπι, έπαιξε κανονικά στην πρώτη μέρα στην ιστορία του Europa Conference League.

Ο Άντεμ έπαιξε βασικός στο κέντρο στην τριάδα που χρησιμοποιεί ο προπονητής της ομάδας του και αντικαταστάθηκε στο 63ο λεπτό, πέντε λεπτά αφού τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα.

Η ομάδα του σε εκείνο το σημείο κέρδιζε με 1-0, ενώ ένα ακόμη γκολ στις καθυστερήσεις έκανε το τελικό 2-0 με το οποίο επικράτησε η Σκούπι πέρνοντας σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης.