Ένας πρώην του Αστέρα έκανε χαρούμενους τους δύο (δανεικούς) του Άρη στην Ισπανία

Πολύ σημαντική νίκη με 2-0 στην μάχη για την παραμονή έκανε η Καρταχένα τον Κρίστιαν Λόπεθ και Τόνι Ντάτκοβιτς.

Ο Κροάτης έπαιξε από το πρώτο λεπτό του αγώνα, βοηθώντας την ομάδα του να κρατήσει το μηδέν για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, ενώ ο Λόπεθ μπήκε ως αλλαγή στο 67ο λεπτό του αγώνα.

Αν πάντως αμυντικά ο Ντάτκοβιτς έκανε την διαφορά, στην επίθεση ένας «πρώην» του Αστέρα έκανε την διαφορά. Ο λόγος για τον Πάμπλο Ντε Μπλάσις, ο οποίος ήταν στην Ελλάδα από το 2012 έως το 2014 και δημιούργησε με εξαιρετικό τρόπο τα δύο γκολ της ομάδας του.

Πλέον η Καρταχένα φτάνει στους 24 βαθμούς, και μετά από καιρό είναι έξω από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...