ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Τελευταίο εντός με τον ΟΦΗ – «Κιτρινόμαυρο πάρτι» με πανέμορφα γκολ! (video)

Στις 31 Μαρτίου της φετινής χρονιάς υποδέχτηκε τελευταία φορά τον ΟΦΗ ο Άρης πετυχαίνοντας μία νίκη στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης με τρία γκολ, το ένα πιο όμορφο από το άλλο.

Σε ένα κατάμεστο «Κλ. Βικελίδης», με ηλιόλουστο καιρό, οι «κίτρινοι» μπήκαν πολύ χαλαρά στον αγώνα με αποτέλεσμα να δεχθούν γκολ στο 26′ από τον Βαζ σε μια φάση αδράνειας στην άμυνα του Άρη, για να κάνει ο ΟΦΗ το 0-1.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους και την είσοδο του Ντάνιελ Λάρσον στο 61′, η ομάδα του Παντελίδη ήταν πολύ πιο γρήγορη και πειστική. Στο 75′ θα μπει ο Νικολά Μαρτίνες για να αποδειχθεί «χρυσή» αλλαγή κάνοντας τον τρόπο του παιχνιδιού ακόμα καλύτερο.

Στο ίδιο λεπτό ο Λίντσεϊ Ρόουζ με συρτό σουτ έξω από την περιοχή θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, λύνοντας τον «γόρδιο δεσμό» για την ομάδα της Θεσσαλονίκης «γράφοντας» το 1-1.

Ένα τρομερό χτύπημα φάουλ του Χαβιέ Ματίγια στο 89′ έβαλε μπροστά τον Άρη με 2-1 ξεσηκώνοντας όλο το γήπεδο, δημιουργώντας μια πανέμορφη ατμόσφαιρα.

Το επιστέγασμα της νίκης ήρθε από τον Νικολά Μαρτίνες, ο οποίος επίσης με εκτέλεση φάουλ στο 94′, άφησε «άγαλμα» τον Στρέζο, ο οποίος είδε την μπάλα στα δίχτυα του και την ομάδα του να χάνει με 3-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ετικέτες

Δημήτρης Μαρίντσιος

Από μικρός είχε μεγάλη αγάπη για τα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, καθώς έβλεπε με τις ώρες γκολ και φάσεις από Αγγλία, Ισπανία, Γερμανία κ.α. Στη La Liga ξεχωρίζει το πάθος, στη Premier League τους παίκτες και στη Bundesliga τα πολλά γκολ.