ΑΣ Άρης: Πρωταθλητής Ελλάδας ο Σιγγιρίδης, τρίτος ο Νικολάου (pic)

Πρωταθλητές Ελλάδας αναδείχθηκε ο παλαιστής του Άρη Θόδωρος Σιγγιρίδης, με τον Ιωάννη Νικολάου να κατακτά την 3η θέση στις Σέρρες.

Η ενημέρωση του Α.Σ. Άρης:

Ένα χρυσό, ένα χάλκινο μετάλλιο και η 5η θέση στη συνολική βαθμολογία ήταν ο απολογισμός του ΑΡΗ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων Ελευθέρας Πάλης το οποίο διεξήχθη στις Σέρρες.

Στα 86 κιλά, ο Θόδωρος Σιγγιρίδης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο και αναδείχτηκε πρωταθλητής Ελλάδας. Στα 65 κιλά, ο Ιωάννης Νικολάου κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Στη γενική βαθμολογία του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος ο σύλλογός μας πήρε την 5η θέση.