Ερασιτέχνης

Ποδόσφαιρο Γυναικών: Στο 1-1 ο Άρης με την Δόξα

Στο 1-1 έμειναν Άρης και Δόξα στη μάχη του πρωταθλήματος γυναικών.

Οι “κιτρινόμαυρες” έμειναν πίσω στο σκορ καθώς το 0-1 έκαναν οι φιλοξενούμενες με την Μπαντή ωστόσο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου κατάφεραν να ισοφαρίσουν με το γκολ της Τζόρτζεβιτς σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης είχε το “πάνω χέρι” στον αγώνα, χάνοντας την τεράστια ευκαιρία για την ανατροπή στο 79′ όταν η Μαλισιώρα αστόχησε σε πέναλτι που είχε κερδίσει νωρίτερα η Κοκοβιάδου από την τερματοφύλακα της Δόξα, Γαβριηλίδου.

Άρης: Βήκα, Προξένου, Γεωργαλά, Πελεκούδα, Αναστασιάδου, Μαλισιώρα, Τζόρτζεβιτς, Σαΐχ, Σαββίδου, Κοκοβιάδου, Θεοδωράκη.

Δόξα 2016: Γαβριηλίδου, Σωμάδη, Ζήση, Εξουζίδου, Πεμπέ, Κοτσάκη, Τουρατζόγλου, Μπαντή, Τζιντζόγλου, Πουλιούδη Ελπίδα, Μπιζεριανίδου.