Πάλη: «Χρυσός» ο Κεσίδης, «χάλκινος» ο Αδαμίδης στο Πανελλήνιο

Σπουδαία ήταν η παρουσία των αθλητών του Άρη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων U15, το οποίο διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο «Σπάρτακος Αθήνα», στο Ζεφύρι.

Όπως ενημέρωσε ο κιτρινόμαυρος σύλλογος:

Στην κατηγορία των 75 κιλών, ο Θεόφιλος Κεσίδης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο, ενώ ο Στέφανος Αδαμίδης πήρε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Αμφότεροι οι παλαιστές του ΑΡΗ πήραν το «εισιτήριο» για τους Βαλκανικούς Αγώνες που θα γίνουν τέλος Οκτωβρίου με παρούσα την Εθνική Ομάδα Πάλης.

Ο Α.Σ. ΑΡΗΣ συγχαίρει τους δύο αθλητές του συλλόγου και τον προπονητή τους, Κώστα Κουρτίδη, για τη μεγάλη επιτυχία τους και εύχεται ανάλογη συνέχεια.