ΝΤΡΟΠΗ! Ο γελοίος Φάμπρι απέκλεισε με το έτσι θέλω τον Άρη (2-1)

Ο Άρης ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού αλλά ο Φάμπρι του στέρησε την πρόκριση.

Κυρίαρχος ήταν ο Άρης από το πρώτο λεπτό. Οι κιτρινόμαυροι μπήκαν από την αρχή για να «πατήσουν» την Αστάνα και το κατάφεραν.

Το καλό σουτ του Σάσα κατέληξε κόρνερ στο 4ο λεπτό, ενώ ο Φαμπιάνο απείλησε με το κεφάλι. Στην συνέχεια υπήρχε και πέναλτι πάνω στον Μάνο που δεν δόθηκε από τον Ιταλό!

Ο Άρης απείλησε στο 13′ με κεφαλιά του Μπεναλουάν και στο 19′ με σουτ του Μαντσίνι, ενώ είχε το 82% της κατοχής.

Στο 31 ο Μάνος έχασε τεράστια ευκαιρία όταν βρέθηκε πρόσωπο με πρόσωπο με τον Νεπογκόντοφ να αποκρούει, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο ίδιος παίκτης δεν πρόλαβε γύρισμα του Μαντσίνι.

Στο 36 όμως ο Μάνος… λυτρώθηκε. Μετά από κόρνερ και κεφαλιά του Φαμπιάνο πήρε το ριμπάουντ και έβαλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0!

Μάλιστα στο 48ο λεπτό ο Μάνος πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή, έστρωσε όμορφα στον Σάσα αλλά το σουτ του Βραζιλιάνου κατέληξε άουτ.

O Άρης συνέχισε να πιέζει και στο δεύτερο μέρος. Απείλησε με σουτ του Μαντσίνι στο 53′ και του Γκάμα στο 57′, ενώ στο 61′ η κεφαλιά του Φαμπιάνο έφτασε στα χέρια του Νεπογκόντοφ.

Η Αστάνα απείλησε με μία κεφαλιά, ενώ την ώρα που ο ρυθμός έπεφτε ένα λάθος του Μπεναλουάν έδωσε την ευκαιρία στον Εουγκένιο να βει απέναντι από τον Ντένις, με τον τερματοφύλακα του Άρη όμως να κάνει τεράστια επέμβαση.

Και την στιγμή που ο Άρης έχανε τον ρυθμό του, ο Γκάμα εκτέλεσε ένα εκπληκτικό κόρνερ με τον Σάσα να κάνει το 2-0!

Στο 82′ ο Άρης έφτασε και πάλι κοντά στο γκολ, με την κεφαλιά του Φαμπιάνο να περνάει λίγο άουτ.

Στο 87ο λεπτό ο Φάμρι “τίναξε” το παιχνίδι στον αέρα δίνοντας μία -τουλάχιστον- τραβηγμένη δεύτερη κίτρινη στον Ματέο.

Στα επόμενα λεπτά οι δύο ομάδες δεν έκαναν κάποια ευκαιρία μέχρι το τέλος.

Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Άρης κέρδισε πέναλτι με τον Μπερτόγλιο, με τον γελοίο Φάμπρι να μην το δίνει και να στέλνει το ματς παράταση.

Στο πρώτο μέρος της παράτασης η Αστάνα είχε τον έλεγχο, αλλά ο Άρης την μεγάλη ευκαιρία.
Ο Μάνος βρέθηκε σε μοναδικό τετ α τετ στο 103′ αλλά έχασε μία ευκαιρία που… δεν χάνεται.

Στο 113 ο Άρης έχασε απίστευτη διπλή ευκαιρία από κόρνερ. O Μπεναλουάν με κεφαλιά και ο Σάσα στο ριμπάουντ δεν μπόρεσαν να βάλουν ένα λυτρωτικό τρίτο γκολ.

Μετά από όλα αυτά, από ένα τραβηγμένο φάουλ στο 120′ η Αστάνα έκανε το 2-1 και πήρε την πρόκριση.