Νίκη για την ΑΕΛ Λεμεσού στο πρώτο της φιλικό

Στον πρώτο “αναγνωριστικό” αγώνα με την αιγυπτιακή Ζάμαλεκ, η επικείμενη αντίπαλος του Άρη ΑΕΛ Λεμεσού πήρε την νίκη με σκορ 4-3 αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ.

Τον αγώνα στην Παρεκκλησιά παρακολούθησε από κοντά ο στενός συνεργάτης του Σάββα Παντελίδη, Τόλης Τερζής. Καθοριστική η συμβολή του Μάρκο Αντάμοβιτς που πέτυχε τα δύο τελευταία τέρματα για τους Κυπρίους. Τα άλλα δύο τέρματα για την ΑΕΛ σημείωσαν οι Γερολέμου στο 5′ (ισοφάρισε σε 1-1) και Αβραάμ στο 54′ (μείωσε σε 2-3).

Η σύνθεση της ΑΕΛ Λεμεσού:

Α’ημίχρονο: Πρόσεκ, Κυριάκου, Γκοντάλ, Α. Τεϊσέιρα, Γουίλερ, Ζντραφκόσκι, Μουστάκης, Γερολέμου, Παντελή, Κωσταντινίδης, Χουράδο.

Β’ημίχρονο: Βοζίνια, Ζούνιορ, Ν. Τεϊσέιρα, Αντάμοβιτς, Γκαστανιάγα, Αβραάμ, Μαρκόσκι, Τόρες, Ράσο, Αγκάνοβιτς, Καψός.