Καμπερίδης: «Όταν κάνεις 9 λάθη την τέταρτη περίοδο, μοιραία ο αντίπαλος θα τα εκμεταλλευτεί»

Ο Σάββας Καμπερίδης τόνισε τα 9 λάθη που έκανε ο Άρης το τέταρτο δεκάλεπτο, που μοιραία έδωσαν την ευκαιρία στον Προμηθέα να πάρει τα ηνία του αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο κόουτς του Άρη μετά το τέλος του αγώνα:

«Από την αρχή είχαμε τον έλεγχο, στα πρώτα 15 λεπτά είχαμε πολύ καλή εικόνα. Σε εκείνο το σημείο χρεωθήκαμε πολλά φάουλ και κάναμε λάθη τα οποία ο Προμηθέας εκμεταλλεύτηκε.

Η ζώνη μας έδωσε κάποιες κατοχές στην 3η περίοδο και ελέγξαμε κάπως τον ρυθμό του Προμηθέα. Στο 65-62 θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει το καλάθι του Έβανς, αλλά όταν κάνεις 9 λάθη στην 4η περίοδο μοιραία μια καλή ομάδα όπως ο Προμηθέας τα εκμεταλλεύεται».