Βόλεϊ

Γυναικείο Βόλεϊ: Στις 19:00 η ρεβάνς Κυπέλλου για τον Άρη

Το εις βάρος του 3-1 του πρώτου ματς καλείται να γυρίσει ο Άρης, ο οποίος αγωνίζεται σήμερα (19:00) στο κλειστό της Μίκρας, στο πλαίσιο της Α’ φάσης Κυπέλλου Βόλεϊ Γυναικών.

Οι κιτρινόμαυρες δεν κατάφεραν το βράδυ της Τετάρτης να πανηγυρίσουν την νίκη απέναντι στην ΑΕΚ, που θα τους έδινε το προβάδισμα στο σημερινό επαναληπτικό παιχνίδι στον θεσμό του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Θανάση Δράμπα καλείται να επικρατήσει με 3-0 ή 3-1 σετ στο αποψινό παιχνίδι, έτσι ώστε η πρόκριση να κριθεί στο χρυσό σετ (στους 15 πόντους).

Αναλυτικά το πρόγραμμα της ημέρας:

Δ.Γ. Βούλας «Γ. Γεννηματάς», 17.00: Α.Σ.Π. Θέτις – Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μουλά Λ., Λιδωρικιώτη, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Σπίγγου, Τσίτσικας, Γραμματεία: Δένδη.

Δ.Α.Κ. Ευόσμου, 18.00: Α.Π.Σ. Αίας – Α.Ο. Λαμίας 2013
Διαιτητές: Παπαδόπουλος, Δημητρίου, Παρατηρητής: Τσοπάνογλου, Επόπτες: Κοτσικάρη, Φλώρου, Γραμματεία: Χαλκιά.

Δ.Γ. Νέας Ερυθραίας «Στ. Καλαϊτζής», 19.00: Α.Ο.Ν. Αμαζόνες – Παναθηναϊκός Α.Ο.
Διαιτητές: Μενεσλής, Μαριδάκης, Παρατηρητής: Καπάνταης, Επόπτες: Ρηγόπουλος, Σταυρόπουλος, Γραμματεία: Χίλιου.

Ε.Α.Κ. Μίκρας, 19.00: Α.Σ. Άρης – Α.Ε.Κ.
Διαιτητές: Ισκάς, Μαυρίδης, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Παπαδοπούλου, Κουκουμάκας, Γραμματεία: Σιδηρά.

Δ.Γ. Ρέντη «Μελίνα Μερκούρη», 19.30: Ολυμπιακός Σ.Φ.Π. – Α.Ο. Μαρκοπούλου Revoil
Διαιτητές: Φραγκάκης, Νικάκης, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Καραγιαννάκης, Βαρατάσης, Γραμματεία: Πεσίνογλου.

Δ.Γ. Σαντορίνης ΔΑΠΠΟΣ, 19.30: Α.Ο. Θήρας – Α.Ο.Φ. Πορφύρας
Διαιτητές: Μάλφας, Αντωνόπουλος, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Δρόσος, Σαμοθράκης, Γραμματεία: Καλιγέρη.