Γουέστ Χαμ για Σίλβα: «Τρομερή ταχύτητα, εξαιρετικό τελείωμα από δύσκολη γωνία»

Δεν ξεχνάνε να αναφερθούν στα κατορθώματα του Σάντε Σίλβα η ομάδα της Γουέστ Χαμ μέσω του επίσημου σάιτ της.

Όπως γράφουν οι Άγγλοι:

«Στην Super League της Ελλάδας ο Σίλβα έκανε την διαφορά κατευθείαν για τον Άρη, ο οποίος συνεχίζει να παλεύει για μία Ευρωπαϊκή θέση.

Με το ισόπαλο 0-0 εντός έδρας με τον Αστέρα το Σάββατο ο Σίλβα μπήκε στο γήπεδο περίπου στο 60ο λεπτό και εννιά λεπτά αργότερα έδωσε προβάδισμα στην ομάδα.

Ο νεαρός Πορτογάλος έδειξε τρομερή ταχύτητα, αφήνοντας πίσω τον αντίπαλο του, περνώντας τον τερματοφύλακα και κάνοντας ένα εξαιρετικό τελείωμα από δύσκολη γωνία.

Στις καθυστερήσεις ένα ακόμη τρομερό στοιχείο του παιχνιδιού του Σίλβα τελείωσε το παιχνίδι με μία πάσα στον Δημήτρη Μάνο που σφράγισε τους τρεις πόντους.»