Βαριά ήττα της Εθνικής Γυναικών από την Σερβία

Δεύτερη ήττα και μάλιστα με βαρύ σκορ υπέστη η Εθνική ομάδα Γυναικών, 85-51 από την Σερβία για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Ευρωμπάσκετ στην Βαλένθια.

Ήττα με κάτω τα… χέρια για την Εθνική ομάδα στην 2η αγωνιστική του Ευρωμπάσκετ 2021. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, προέβαλε αντίσταση μόλις για ένα δεκάλεπτο στην Σερβία, που επικράτησε εύκολα 85-51 και έκανε το «δύο στα δύο».

Η Εθνική, αγωνίστηκε χωρίς την Άννα-Νίκη Σταμολάμπρου λόγω ενοχλήσεων στην μέση και πλήρωσε εκτός από την μεγάλη διαφορά δυναμικότητας τα πολλά λάθη της, αλλά και την αστοχία της. Πρώτη σκόρερ για την Σερβία ήταν η Κρβέντακιτς με 13 πόντους σε περίπου δέκα λεπτά, ενώ για την Εθνική μας 10 πόντους είχε η Σπανού.

Μόνο νίκη στο παιχνίδι της Κυριακής (20/6, 19:00) απέναντι στην Ιταλία θέλει πλέον η Εθνική για να προκριθεί στην επόμενη φάση.