Αναγνωστόπουλος και Παυλίδης κέρδισαν τον Παναθηναϊκό

Την ήττα με 1-0 απέναντι στον Απόλλωνα Σμύρνης γνώρισε ο Παναθηναϊκός

Οι πράσινοι έκαναν ορισμένες δοκιμές, χάνοντας τελικά με 1-0 σκορ σε φιλικό παιχνίδι που αντιμετώπισαν τον Απόλλωνα Σμύρνης (Superleague 2).

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Κραγιόπουλος στο 88ο λεπτό, σε ένα παιχνίδι που επί 90 λεπτά αγωνίστηκε ο πρώην τερματοφύλακας του Άρη, Αναγνωστόπουλος ενώ από το 60′ και μετά έπαιξε και ο Μπάμπης Παυλίδης.

Παναθηναϊκός: Κότσαρης (46’ Ξενόπουλος), Βαγιαννίδης (46’ Ινσούα), Χατζηθεοδωρίδης, Κολοβέτσιος (46’ Πούγγουρας), Μαυρομμάτης (46’ Σένκεφελεντ) Νούνες, Θεοχάρης, Ζαχίντ (65’ Αθανασακόπουλος), Μολό (46’ Μπεκ), Χατζηγιοβάνης (46’ Σερπέζης), Περέα (46΄Βέργος).

Απόλλωνας: Αναγνωστόπουλος, Γκίνο (30′ λ. τρ. Κυριακίδης, 60′ Χειρίτραντας), Κύργιας, Βαφέας, Ρώσση (46′ Βιτλής), Αγρόδημος (60′ Κραγιόπουλος), Λαγός (60′ Μπλάζιτς), Καραγκούνης (60′ Μπαστιάνος), Ιριτιέρ (60′ Παυλίδης), Γιαννιτσάνης (46′ Βουό), Βάρκας (60′ Λάμπη).