Βόλεϊ

Ήττα του Άρη στη Σκύδρα

Αρνητικό αποτέλεσμα για το βόλεϊ των Ανδρών

O Άρης έχασε από τον Αριστοτέλη Σκύδρας με 3-1 σετ, με τον Α.Σ. να ενημερώνει:

“Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ γνώρισε την ήττα στη Σκύδρα από τον τοπικό Αριστοτέλη με 3-1 σετ, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Pre League.

Ο ΑΡΗΣ κατάφερε να πάρει μόνο το δεύτερο σετ, ενώ καθοριστικό ρόλο έπαιξε το σερί 8-0 των γηπεδούχων στο τέταρτο σετ, που μετέτρεψε το 15-19 σε 23-19.

Ο Αριστοτέλης είχε το προβάδισμα στο πρώτο σετ. Προηγήθηκε 13-10 και 17-13, πριν το κερδίσει με 25-19.

Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε δυνατά στο δεύτερο σετ και προηγήθηκε με 1-4. Κράτησε το προβάδισμα (6-8) και αύξησε τη διαφορά στους πέντε πόντους (11-16). Οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και ισοφάρισαν σε 16-16. Οι δύο ομάδες συνέχισαν μαζί (21-21) πριν η ομάδα της Σκύδρας προηγηθεί με 23-21. Ο ΑΡΗΣ ισοφάρισε σε 24-24 και προηγήθηκε με 24-25. Το σετ συνεχίστηκε πόντο – πόντο, πριν ο Μπρουνέτ με δύο πόντους το χαρίσει στον ΑΡΗ, με 29-31.

Στο τρίτο σετ οι ομάδες ήταν μαζί πριν ο Αριστοτέλης προηγηθεί με 18-16. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 20-17. Οι «κιτρινόμαυροι» μετέτρεψαν το 24-19 σε 24-22 αλλά το σετ έληξε 25-22.

Το τέταρτο σετ ξεκίνησε με ισορροπία (4-4). Ο ΑΡΗΣ μετέτρεψε το 5-4 σε 5-7. Με πόντους του Γκόρτσανιουκ έμεινε μπροστά (9-12) και αύξησε τη διαφορά στο 10-14. Οι «κιτρινόμαυροι» έμειναν μπροστά με 13-16 και στη συνέχεια έκαναν το 15-19. Οι γηπεδούχοι πέρασαν με 23-19 με σερί 8-0  και πήραν το σετ με 25-20.

Τα σετ: 25-19, 29-31, 25-22, 25-20″