Έμειναν στο 1-1 Αστέρας και ΠΑΟΚ – “Φωνάζουν” για πέναλτι οι Αρκάδες

Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης ανάμεσα σε Αστέρα Τρίπολης και ΠΑΟΚ για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που βρήκαν πρώτοι δίχτυα στο 56′ με τον Κάρολ Σφιντέρσκι ο οποίος είχε και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο οι Αρκάδες ισοφάρισαν εννιά λεπτά μετά με τον Χουάν Μουνάφο.

Ο αγώνας έληξε έτσι με τους γηπεδούχους ωστόσο να φωνάζουν για δύο πέναλτι στο πρώτο ημίχρονο.

Πλέον ο ΠΑΟΚ βρίσκεται μαζί με την ΑΕΚ στην 3η και 4η θέση αντίστοιχα με 51 βαθμούς ενώ ο Αστέρας παραμένει στην 6η θέση με 44.