Μπάσκετ

Έγινε η κλήρωση για το κύπελλο μπάσκετ, Άρης-Π.Α.Ο.Κ στους “8”

Δεν αποφεύχθηκε ντέρμπι Θεσσαλονίκης στο Κύπελλο Ελλάδας στο μπάσκετ. Άρης-ΠΑΟΚ το ζευγάρι που ξεχωρίζει στα προημιτελικά.

Αναλυτικά η κλήρωση: 
Α’ Φάση – Σωματεία Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών 
1η Αγωνιστική – Τετάρτη 13/09/2017
1ος ΟΜΙΛΟΣ
01. ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ
02. ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΟΑΑ
03. ΕΦAO ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ
04. ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ
05. ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ – ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ
06. ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ
07. ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
08. ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ

2ος ΟΜΙΛΟΣ
09. ΓΣ ΕΛΙΜΕΙΑΣ – ΟΜΑΔΑ ΧΧΧΧΧ
10. ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧ. – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚ. ΜΕΣ
11. ΑΣ ΜΑΧΗΤΕΣ ΔΟΞΑ ΠΕΥΚΩΝ – ΕΚ ΚΑΒΑΛΑΣ
12. ΓΑΣ ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ – ΑΣ ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚ.
13. ΑΟ ΑΓΡΙΝΙΟΥ – ΜΑΣ ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
14. ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
15. ΣΑΑΚ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΠΣ ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ
16. ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

Α’ Φάση – Σωματεία Α2 & Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών
Α’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Σάββατο 16/09/2017
17. ΝΙΚΗΤΗΣ A11 – ΣΕΦΑ ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ
18. ΝΙΚΗΤΗΣ Α4 – ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ
19. ΝΙΚΗΤΗΣ Α9 – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ
20. ΝΙΚΗΤΗΣ Α3 – ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ
21. ΝΙΚΗΤΗΣ Α8 – ΑΕ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
22. ΝΙΚΗΤΗΣ Α6 – ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
23. ΝΙΚΗΤΗΣ Α15 – ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ
24. ΝΙΚΗΤΗΣ Α13 – ΕΘΝΙΚΟΣ ΟΦΠΦ
25. ΝΙΚΗΤΗΣ Α7 – ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ ΛΑΡ.
26. ΝΙΚΗΤΗΣ Α16 – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
27. ΝΙΚΗΤΗΣ Α2 – ΑΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
28. ΝΙΚΗΤΗΣ Α1 – ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ
29. ΝΙΚΗΤΗΣ Α5 – ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
30. ΝΙΚΗΤΗΣ Α12 – ΑΕ ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ
31. ΝΙΚΗΤΗΣ Α14 – ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ
32. ΝΙΚΗΤΗΣ Α10 – ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ

Α’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Τετάρτη 20/09/2017
33. ΝΙΚΗΤΗΣ Α30 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α28
34. ΝΙΚΗΤΗΣ Α31 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α25
35. ΝΙΚΗΤΗΣ Α19 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α20
36. ΝΙΚΗΤΗΣ Α22 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α24
37. ΝΙΚΗΤΗΣ Α32 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α17
38. ΝΙΚΗΤΗΣ Α27 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α29
39. ΝΙΚΗΤΗΣ Α23 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α18
40. ΝΙΚΗΤΗΣ Α21 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α26

Β’ Φάση – Σωματεία Α1 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών + Σωματεία Α’ Φάσης 
B’ Φάση – 1η Αγωνιστική – Σάββατο 23/09/2017
41. ΝΙΚΗΤΗΣ Α33 – ΤΡΙΚΑΛΑ BC
42. ΚΟΡΟΙΒΟΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ
43. ΝΙΚΗΤΗΣ Α35 – ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΡΟΔΟΥ
44. ΝΙΚΗΤΗΣ Α40 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α34
45. ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΦΑΡΟΣ – ΚΥΜΗ
46. ΝΙΚΗΤΗΣ Α39 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α37
47. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ – ΛΑΥΡΙΟ
48. ΝΙΚΗΤΗΣ Α36 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α38

B’ Φάση – 2η Αγωνιστική – Τετάρτη 27/09/2017
49. ΝΙΚΗΤΗΣ Α42 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α47
50. ΝΙΚΗΤΗΣ Α44 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α45
51. ΝΙΚΗΤΗΣ Α48 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α41
52. ΝΙΚΗΤΗΣ Α46 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α43

B’ Φάση – 3η Αγωνιστική – Σάββατο 30/09/2017
53. ΝΙΚΗΤΗΣ Α52 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α49
54. ΝΙΚΗΤΗΣ Α51 – ΝΙΚΗΤΗΣ Α50

Γ’ Φάση – Προημιτελικοί Αγώνες 
Τετάρτη 04/10/2017
55. ΝΙΚΗΤΗΣ Α53 – ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ ΚΑΕ
56. ΑΕΚ ΝΕΑ ΚΑΕ – ΡΕΘΥΜΝΟ ΚΑΕ
57. ΝΙΚΗΤΗΣ Α54 – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ ΚΑΕ
58. ΑΡΗΣ ΚΑΕ – ΠΑΟΚ ΚΑΕ 

Δ’ Φάση – Ημιτελικοί Αγώνες 
Α’ Αγώνας – Κυριακή 05/11/2017
59. –
60. –

Β’ Αγώνας – Δευτέρα 01/01 ή Τρίτη 02/01/2018
61. –
62. –

Ε’ Φάση – Τελικός – Κυριακή 17/02/2018 
63. Νικητής Α59/Α61 – Νικητής Α60/Α62

YellowRadio.gr

Το ειδησεογραφικό Site για τους Αρειανούς. Από οπαδούς για οπαδούς!

Σχετικά άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button